Jak se zbavit stresu v koupelně

Abychom neztratili rovnováhu, je pravidelný odpočinek velmi důležitý. V dnešním uspěchaném světě každý z nás potřebuje vypnout a na chvíli se ponořit do světa relaxu. Načerpat síly, uvolnit mysl a zkrášlit si tělo pomocí domácího spa je ideální formou.

Měli bychom si ho dopřát pravidelně a nic jiného neupřednostnit. Nemusíte nikam cestovat a máte konečně čas hýčkat jen sebe.

Takže šup, nabalte muži děti, ať si udělají výlet nebo program bez vás a vy se ponořte do oázy klidu, vůně, uvolnění a úžasné nové energie. Domácí spa bychom si měli dopřát jednou týdně, při vyšší zátěži i častěji.

Teplota vody rozhoduje
„Léčba mokrým teplem je jednou z nejznámějších technik lidového léčitelství, protože povzbuzuje organismus, mobilizuje imunitní systém, zmírňuje průběh chronických onemocnění, pozitivně ovlivňuje srdečně-cévní systém, zlepšuje prokrvení orgánů a pokožky, pomáhá vyplavovat toxiny z těla,“ vysvětluje .

Někteří však více ocení chladnější vodu. Působí tonizující, zpevňuje svalstvo a osvěžuje tělo i mysl.

Vlažná koupel dokáže postupně odplavit únavu, uklidnit organismus a připravit ji na spánek.

Horká voda nevyhovuje každému. Dlouhý pobyt v ní může tělo obrat o velké množství energie.

Takovým koupelím by se měli vyhnout lidé se záněty v organismu, zejména v oblasti močového či pohlavního ústrojí, protože horká voda zvyšuje průtok krve, čímž by zánětlivý proces podpořila, osoby s poruchami krevního tlaku, lidé s celkovým vyčerpáním, poranění pacienti či pacienti se zvýšeným sklonem ke krvácení.

Naopak mimořádně léčivá je, podle odborníků, koupel při chronickém kloubním revmatismu, chorobách svalů, chronických zánětech nervů, bolestivé chůzi či zúžených tepnách končetin, chronických poruchách trávení, zácpě nebo hemeroidech.

Chcete-li se zbavit nespavosti, bolestí nohou, únavy, závratí a návalů horka, ukončete koupel studenou sprchou.

Ty správné pomůcky
To, co pomáhá tělu a hlavě relaxovat, jsou nejčastější vůně a příjemné prostředí. Domácí wellness však neznamená jen pasivní ležení ve vaně při svíčkách.

Využít tyto momenty můžete k masáži, peelingu a ošetření pokožky těla, rukou či nohou. K tomu vám kromě kosmetických přípravků dobře poslouží i některé užitečné doplňky.

Prvním z nich je lufa. Lufa je druh rostliny z tropických zemí. Je ideálním přírodním prostředkem pro mytí, peeling i masáž. Její používání je zdravé a komfortní. Můžete ji používat suchou a tvrdou nebo mokrou a měkkou.

Při peelingu zbavuje pokožku odumřelých buněk, obnovuje ji, zjemňuje, prokrvuje a omlazuje. Je výborná v boji s celulitidou, ale i na zatvrdlou kůži. Při jejím pravidelném používání budete překvapeni výsledky.

Možností je i sisalový masážní kartáč nebo dřevěný „hřeben“, kterým vmasírujete do pokožky oleje nebo hydratační krémy či přípravky proti celulitidě. K masáži zadních partií těla zase využijte sisalový pás.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram