I plus-size modelky se udržují ve formě, prozradily své fitness rutiny

Jsou atraktivní, jsou úspěšné a jsou plus-size. Život modelek, které se v průmyslu krásy prezentují také díky svým křivkám, však nestojí na pasivitě a konzumování hamburgerů.

Podstatnou část z něj podřizují také cvičení, zdravým jídlům a aktivnímu stylu. Některé z nich se veřejně podělily o tajemství své fitness rutiny, která je udržuje ve formě.

Ashley Graham (30)
V současnosti jedna z nejznámějších plus-size modelek je známá také svým aktivním životním stylem. Spolupracuje například se značkou Addition Elle, které propagovala linii sportovního oblečení.

Na svém Instagramu pravidelně uveřejňuje fotografie z posilovny a zastává názor, že zdraví přichází v různých tvarech i velikostech.

Podle magazínu Popsugar Ashley podlehla pravidelnému boxu s trenérem Christopherem Kadimem, který se netají pozitivním přístupem k tělu a své svěřenkyně učí, aby milovaly své křivky bez ohledu na to, jakou velikost nosí.

Modelka navíc každý den cvičí, pravidelně běhává, posiluje a využívá vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT). „Necvičím, abych zhubla. Cvičím, abych se cítila dobře a udržela si pevné křivky,“ prohlásila Ashley.

Tess Holliday (32)
Tess patří se svojí velikostí 26 k nejobjemnějším plus-size modelkám. Ani ona se však nevyhýbá aktivitám. Známé jsou však její virtuální střety s kritiky, kteří nechápou, že i se svými kily navíc cvičí.

Na svém Instagramu už několikrát zveřejnila fotografii nebo video z posilovny, ale paradoxně dostala nenávistné nebo výsměšné komentáře.

„Selfie z fitka – protože tlustí lidé neposilují, že?“ napsala s dávkou ironie. Tess se často vyjadřuje proti diskriminaci tučných lidí v médiích a nechala se slyšet, že zdravý životní styl je podle ní u každého individuální.

„Zdraví je u každého osobní záležitost. Je čistě moje věc, tak jako je věc všech ostatních, co děláme s našimi těly a co pro nás znamená být zdravý,“ řekla Today.

„Lidé si myslí, že necvičím, protože nemám potřebu to zveřejňovat na Instagramu. Ale nikdo by se neměl starat do toho, co dělám se svým tělem.“

Jiskra Lawrence (27)
Z plus-size kampaní je známa také mladá Iskra Lawrence, která je bývalou plavkyní a angažuje se v americké národní asociaci NEDA, která bojuje s poruchami příjmu potravy. Modelka je také propagátorkou hnutí „body-positivity“ a ztělesňuje člověka, který i přes své míry udržuje aktivní životní styl.

Ráno obvykle začíná vitamínovou bombou jako je smoothie nebo džus, ale přes den si dopřeje i čokoládu či proteinové tyčinky.

Pro magazín Stylecaster uvedla, že jejím nejoblíbenějším cvičením jsou dřepy, které dělá leckdy během dne. Aby také dosáhla vypracovaného břicha, používá mobilní aplikaci, se kterou každé ráno cvičí osm minut.

Před přehlídkou nebo focením se prý nepotřebuje nijak speciálně dostávat do formy. „Je to jen o konzistenci, protože abych dosáhla takového těla, jaké mám teď, pracovala jsem na tom léta. Snažím se, abych trénovala alespoň třikrát do týdne, ačkoli ne vždy se mi to povede. Necítím se však pod tlakem, aby jsem cvičila těsně před focením, protože na svém těle pracuji pořád.“

Candice Huffine (33)
„Jsem extrémně aktivní. No neuvidíte, jak se mé tělo zmenšuje na velikost šest, protože není stavěno na to, aby mělo takovou velikost,“ říká sympatická brunetka, která je plus size modelkou už od svých patnácti let a objevila se například na titulce italského Vogue či v Pirelli kalendáři.

Lidé si podle ní myslí, že plus size modelky žijí nezdravě a že na posezení snědí celou pizzu. „Není to tak. Plus size modelky jsou jedny z nejzdravějších dívek, jaké znám,“ uvedla Candice, která se podle vlastních slov snaží mít nějaký pohyb každý den a pokud nejde o typické cvičení, všude chodí pěšky.

„Můj manžel je triatlonista a jeho trénink mě inspiroval, přestože se mu nemůžu rovnat. Denně se také snažím zaběhnout alespoň 1,5 kilometru a jednoho dne bych chtěla být schopna zaběhnout půlmaraton,“ říká modelka.

Prozradila také, že je členkou sítě fitnesscenter ClassPass, má ráda spinning a box, kterému se s trenérem věnuje dvakrát týdně. „Cílem je něco dělat, cokoli – a už díky tomu se budete cítit lépe,“ tvrdí Candice.

Mercy Watson (28)
Australská modelka sice nosí velikost 14, ale sport a pohyb jsou součástí jejího života.

„Žiji na pobřeží oceánu, takže miluji plavání a běh v jemném písku,“ řekla magazín Stuff.

V rámci modelingu a na focení také často musí držet své tělo v nepřirozených pozicích, což může být namáhavé a vytvářet zátěž například na páteř.

„Abych si trochu pomohla a změnila polohy, cvičím Pilates, který mi také pomáhá vybudovat sílu.“

Mercy se podle vlastních slov vyhýbá zpracovaným jídlům a polotovarům a jíst čerstvé výrobky včetně množství zeleniny, bílkovin a celozrnných potravin.

„Myslím si však, že klíčem je neupírat si věci a v přiměřené míře si užít i méně zdravé možnosti,“ prohlásila.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram