Co si obléct na koncert

Způsobů, jak si dopřát kvalitních hudebních zážitků, je mnoho. Od koncertů v malých hudebních klubech a barech přes velká vystoupení hvězd na stadionech a festivalech až po kultivovanou návštěvu filharmonie. Poradíme vám, jak se obléct pro každou hudební příležitost.

Koncert vážné hudby nebo návštěva filharmonie je pro mnoho lidí slavnostním zážitkem a podle toho se chtějí i obléct.

Obléknout se na koncert ve filharmonii vyžaduje jisté úsilí, není však nezbytné, abyste se oblékali do smokingu a večerních rób. Ty patří jen na významné události jako jsou galakoncerty, novoroční koncerty či otevírání velkých festivalů.

V případě koncertu ve filharmonii můžete zvolit oblečení ve stylu casual smart, tedy běžné oblečení s formálními prvky.

Vhodné jsou malé černé šaty bez výrazných výstřihů a v délce kolem kolen. Zvolit můžete i kombinaci sako a halenka, ale je vhodné, aby byly ušity z kvalitnějších materiálů.

Neexistuje ani omezení, které by ženám odpíraly kalhoty. Opět však platí, že byste si měli obléknout kalhoty z kvalitní látky a elegantního střihu. V žádném případě ne džíny.

Boty by měly mít uzavřenou špičku a nižší podpatek. Make-up a doplňky volte decentní a jemné.

Koncert v klubu je prostor pro váš styl
Koncert oblíbené kapely v hudebním klubu nebo na obrovském stadionu je událost, na kterou se každý fanoušek důkladně připravuje. Přestože má mnoho skupin vyhraněný styl, který může směřovat k jisté subkultuře, oblečení do klubu je fantastická příležitost, jak vyjádřit svůj jedinečný styl.

Nejlepší je pohybovat se v rozmezí smart casual až po neformální oděv. Přípustné je tedy vše od saka doplněného nenápadnou blůzkou až po koženou bundu s tričkem interpreta a džínsů s dírami na kolenou. Elegantní a jemné šaty vám sice nikdo nezakáže, ale je pravděpodobné, že v nich budete působit trochu nepatřičně.

Při výběru oblečení věnujte pozornost zejména botám. Pamatujte, že většinu koncertu budete pravděpodobně stát, možná i tancovat. Volte tedy raději vycházkovou obuv na nízkém podpatku, baleríny nebo tenisky.

Na festival je třeba se důkladně připravit
Jet na několikadenní festival je podobné jako jet na dovolenou. S největší pravděpodobností budete potřebovat spoustu věcí. Pohodlné šaty, ve kterých zdoláte letní vedra, nepromokavé funkční oblečení, slaměný klobouk či šátek proti úpalu ale i holínky.

Při výběru oblečení nemáte v podstatě žádná omezení týkající se typu, střihu nebo barvy. Přestože některé festivaly u nás i v zahraničí vyhlašují dress code pro konkrétní ročník, jde spíše o zábavu, než o skutečnou povinnost.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram