Pořiďte vaší dospívající dceři správné dámské kolo

Dámská elektrokola, ale také dámská horská kola nebo dámská krosová a trekingová kola se od těch pro muže značně liší. Možná si na první pohled všimnete rozdílu v rámu kola, jeho tvaru. Ovšem to není jediný rozdíl, je jich mnohem víc. Dámská kola jsou jednoduše uzpůsobena anatomii ženského kola. 

Dámské kolo vás možná značně překvapí

Tak, jako je ženské kolo anatomicky odlišné od mužského, liší se i dámské kolo. Díky tomu je speciálně navržené kolo pro ženy mnohem pohodlnější. Proč tomu tak je? Ženy jsou zpravidla lehčí, menší, mívají delší nohy, širší pánev a kratší prsty na rukou. A proto jsou důležité opěrné body jiné od těch mužských. Tomu se výrobci kol v případě kvalitních ženských kol plně přizpůsobují.

Dámská kola jsou odlišná v mnoha směrech. Největší a nejviditelnější je již zmíněná velikost rámu. Rám u dámských jízdních kol je kratší s větším slopingem. Tím ženy snáze dosáhnout na řídítka, která jsou zároveň kratší. 

I sedlo a gripy se u kola pro ženy liší. Sedla i gripy jsou měkčí, což zabraňuje nepříjemným, bolestivým otlakům. Zvýšený představec dovoluje stabilnější ovládání kola. Natáhnout lépe nohu zase umožňují kratší kliky. 

Vidíte, že dámské kolo se v porovnání s pánským velmi liší. Pokud si nejste výběrem jisti, na bikero.cz vám rádi poradí nezávisle a erudovaně tak, abyste vybrali kolo přesně pro ženu, které má být určeno.

Cyklistické boty pro skvělou jízdu

Aby se ženám i mužům báječně jezdilo, je dobré, když si pořídí cyklo obuv. Ke kvalitním a prověřeným patří tretry a boty Force. Jde o kvalitní českou obuv, přičemž značka je na trhu již od roku 1991. Je populární nejen v Česku, ale i v zahraničí. Věří jí řada profesionálních týmu, které ji používají. Třeba český silniční tým ELKOV KASPER.

Vyberte si kvalitní dámské kole, které vám bude sloužit mnoho let. Na bikero.cz je nabídka tak pestrá, že si vyberou i ty nejnáročnější závodnice. 

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram