Několik tipů, jak zvládnout studium VŠ na rodičovské dovolené

Rozhodujete se, jestli se vrátit do třídy, nebo jako studentka budete maminkou? Pro matky malých dětí to může být docela problém. Jak tedy můžete být zároveň matkou i studentkou, aniž byste se zbláznili? Zde je několik tipů pro úspěšnou maminku-studentku.

Vše záleží na dobrém plánování

Plánujte, jako by na tom závisel váš život (protože, upřímně řečeno, závisí). Ostatní vás mohou považovat za rigidního nebo hloupého, ale váš zdravý rozum závisí na tom, že váš život běží jako dobře namazaný stroj. Navíc, pokud máte dobře naplánovanou rutinu, pak životní situace bude mnohem lépe zvládnutelná. Mějte tedy svůj rozvrh a držte se ho. Pokud si v sobotu ráno naplánujete studium, udělejte to přesně a upřesněte, co máte v plánu. Jako máma-studentka nemáte ten luxus, abyste byla líná, nebo prokrastinovala.

Využijte svůj čas na maximum

Když už mluvíme o rozvrhu, musíte si naplánovat kvalitní čas jen s vámi a vaším dítětem. Čas před spaním během týdne je pro vás skvělou příležitostí, jak na všechno zapomenout a soustředit se na své dítě. Příprava večeře je také skvělý čas. I když je víkend skvělý na dohnání učení, určitě si v sobotu a neděli vyhraďte pár hodin na to, abyste se svým dítětem strávili čas v parku, zoo, knihovně nebo v obývacím pokoji.

Nezapomínejte na čas pro sebe

Udělejte si čas pro sebe a vezměte si čas od času volno. Vypněte mozek, podívejte se nebo si přečtěte něco, co vyžaduje co nejméně přemýšlení. Dělejte zkrátka cokoliv, co vám přináší radost. Je nutné dobíjet baterky alespoň jednou týdně, abyste zvládala být nadále Supermámou a Superstudentem.

Využijte podpory vašeho okolí

Komunikujte se svým partnerem, rodinou a přáteli o svých cílech a získejte jejich podporu . Ujistěte se, že vědí, jak je pro vás vaše škola důležitá a jak potřebujete jejich podporu, ať už prostřednictvím hlídání, nebo jednoduše slovy povzbuzení. Nejste na to sama, lidé chtějí pomáhat. Stačí se jen zeptat.

Využijte možnosti vypracování VŠ prací

Při studiu na rodičovské dovolené budete bojovat především s časem. Ideálním řešením je v tomto případě služba vypracování seminárních prací na zakázku, případně později vypracování podkladů bakalářských prací. S touto službou získáte cenný čas, který můžete věnovat vlastnímu odpočinku, nebo rodině.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram