Dle statistik, 65% Čechů zažilo vytopení, poškození nebo krádež telefonu

Podle statistik pojišťoven má alespoň jednou v životě přes polovina Čechů zkušenost s vytopením, krádeží nebo poškozením telefonu. Podívejte se na nejčastější příčiny a průměrné ceny oprav telefonů.

Telefony jako nejdůležitější zařízení
Mobilní telefony jsou neoddiskutovatelně nejčastěji používaným elektronickým zařízením v 21. století. Díky nim můžeme komunikovat s našimi blízkými, stejně jako s lidmi z celého světa. Telefony nás mohou také bavit, ale můžeme je také použít pro práci na cestách nebo si pořídit několik fotografií naší rodiny nebo přátel.
Telefony prostě mohou dělat všechno, co potřebujeme v dnešním rychlém světě, a to je také důvod, proč jsou tyto zařízení v ohrožení, protože většina z nás určitě zažila, že nám telefon nešikovně spadl na zem nebo do vody. České pojišťovny prozradily, jak si Češi vedou ze zveřejněných statistik.


Jsme národ nešikovných lidí?
Podle statistik má 65% Čechů zkušenost s vytopením, krádeží nebo poškozením telefonu. I když zájem o pojištění proti rozbití a krádeži telefonu roste, tak největší problém je cena oprav. V iLoveServis myslí hlavně na zákazníka, proto se snaží držet ceny příznivé, aby nemuselo zbytečně docházet k nákupu nových zařízení.

Statistiky ukazují, že lidé nepojišťují pouze drahé mobilní telefony, ale více než 65% pojištěných telefonů spadá do kategorie s nákupní hodnotou kolem 7 tisíc korun. Průměrná cena opravy je kolem 4 300 korun, což by odpovídalo přibližně 55% průměrné nákupní ceny pojištěného telefonu.

Nejčastější příčiny poškození
Mezi nejčastější příčiny poškození telefonu je podle statistik to, že do vás někdo (i omylem) strčí, nebo telefon vypadne z ruky, z kapsy, či spadnete na zem díky zakopnutí nebo uklouznutí, anebo dojde k jeho polití tekutinou či utopení v záchodě a ve sprše. Více jak 90 % poškození končí prasklým displejem. Není nic jednoduššího, než se zastavit na kterékoliv z 10 poboček iLoveServis po celé ČR.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram